خبر جهان اسلام هر روز از ساعت 19:00 به مدت 15 دقیقه

رادیو معارف

متن خبر جهان اسلام - سوري

مراسم بزرگداشت نوروز در سازمان ملل

مراسم بزرگداشت نوروز در سازمان ملل

1403/01/06
|
16:47

مراسم بزرگداشت نوروز در سازمان ملل
مراسم بزرگداشت روز جهانی نوروز در سازمان ملل متحد امسال هم در سازمان ملل به همت جمهوری اسلامی ایران و با حضور 12 كشور حوزه فرهنگی و جغرافیایی نوروز برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ از نیویورك، در این مراسم علاوه بر كشورهای عضو حوزه فرهنگی و جغرافیایی نوروز، نمایندگان كشورهای دیگر دنیا نیز حضور داشتند.
آنتونیو گوترش دبیركل سازمان ملل در پیامی تصویری به این مراسم نوروز را جشن پیدایش و آغازی جدید توصیف كرد كه صدها میلیون نفر را در دنیا گرد هم می آورد و ظرفیت بزرگی برای ترویج انسانیت و صلح در دنیا است.
دبیركل سازمان ملل گفت: در این دوران پر چالش ، نوروز ، گفتگو ، حسن همسایگی و آشتی را ترویج می كند كه همه اینها از اهداف و ارزش های سازمان ملل است. پس بیایید همگی روحیه ای از جنس نوروز داشته باشیم.
رئیس مجمع عمومی سازمان ملل هم در این مراسم از نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل برای برپایی این مراسم قدردانی كرد.
ارزیابی او از نوروز این بود كه مناسبت و جشنی منحصر به فرد است .
دنیس فرانسیس گفت: من از وجود نوروز در دنیای امروز بسیار خوشحالم .در حالی كه دنیا با هزاران چالش از درگیری و فقر و كشتار گرفته تا مشكلات آب و هوایی روبروست، روح نوروز می تواند نوید بخش دنیایی بهتر باشد.
در این مراسم نماینده دائم ایران هم گفت كه نوروز نویدبخش و مروج ارزش های واقعی انسانی از جمله صلح همبستگی و همدلی است.
امیر سعید ایروانی گفت: دنیای امروز بیش از هر زمان دیگری به نوروز و پیام های آن نیاز دارد. در حالی كه جهان امروز گرفتار جنگ ، تروریسم ، تحریم ، كشتار، جنایت و تبعیض است ، نوروز می تواند فرصتی برای باز اندیشی و بازسازی انسانیت در دنیا باشد.
نمایندگان و سفرای 12 كشور حوزه فرهنگی نوروز هم در این مراسم در سخنانی با توصیف جایگاه بالای نوروز كشورشان، از پیامهای نوروز برای رفع مشكلات امروز دنیا گفتند.

دسترسی سریع
متن خبر جهان اسلام - سوری