خبر جهان اسلام هر روز از ساعت 19:00 به مدت 15 دقیقه

رادیو معارف

متن خبر جهان اسلام - سوري

نژادپرستی رسانه‌های فرانسوی علیه مسلمانان

نژادپرستی رسانه‌های فرانسوی علیه مسلمانان

1402/09/14
|
10:32

نژادپرستی رسانه‌های فرانسوی علیه مسلمانان
رئیس مسجد پاریس از اقدامات نژادپرستانه رسانه‌های فرانسوی علیه مسلمانان انتقاد كرد.
شمس‌الدین حفیظ، رئیس مسجد بزرگ پاریس در نامه‌ای به رئیس سازمان «اركوم» كه مرجع تنظیم مقررات سمعی و بصری در فرانسه است، توجه وی را به نژادپرستی افسارگسیخته علیه مسلمانان در شبكه‌های تلویزیونی جلب كرد.
در پیام رئیس مسجد بزرگ پاریس آمده است: ابتدا از توجه شما به مطالبی كه در جلسه هفتم نوامبر گذشته ارائه كردیم، تشكر می‌كنم. متأسفانه از آن تاریخ تاكنون، برخی از افراد فعال در شبكه‌های تلویزیونی بدون پاسخگویی و نظارت به نفرت‌پراكنی علیه مسلمانان ادامه می‌دهند.
بر اساس بیانیه مسجد پاریس، آخرین سریال این نفرت‌پراكنی‌ها در تاریخ 29 نوامبر بود؛ دومینیك رنیر، رئیس بنیاد نوسازی سیاسی، در شبكه‌های خبری اروپا و سی نیوز گفت كه نیمی از مسلمانان فرانسه یهودی‌ستیز هستند، به خصوص آن‌هایی كه به مسجد می‌روند.
در بیانیه مسجد پاریس همچنین به اظهارات زننده یكی از خبرنگاران تلویزیون «BFM TV» كه در سخنان خود درباره به اصطلاح «عرب‌های یهودی‌ستیز حومه شهر» صحبت كرده بود، اشاره شده است.
رئیس مسجد بزرگ پاریس از اداره اركوم خواست تا اقدامات لازم را برای پایان دادن به این اقدامات ضد اسلامی كه باعث ایجاد جو متشنجی در كشور می‌شود، انجام دهد.
فرانسه از جمله كشورهای اروپایی است كه درپی عملیات طوفان الاقصی و شروع حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه از این رژیم حمایت كرده و نسبت به هر گونه اقدام، اعتراض و تظاهرات حمایتی از مردم فلسطین موضع‌گیری كرده است.

تلاش مقامات فرانسوی و حامیان رژیم صهیونیستی در این كشور این است كه این اعتراضات را به عنوان اقدامی در جهت یهودی‌ستیزی معرفی كرده تا بتوانند مانع از تداوم و تكرار اعتراضات شوند.

دسترسی سریع
متن خبر جهان اسلام - سوری