خبر جهان اسلام هر روز از ساعت 19:00 به مدت 15 دقیقه

رادیو معارف

متن خبر جهان اسلام - سوري

رشد چشمگیر هتلداری حلال اندونزی در جذب گردشگران مسلمان

رشد چشمگیر هتلداری حلال اندونزی در جذب گردشگران مسلمان

1402/09/14
|
10:32

رشد چشمگیر هتلداری حلال اندونزی در جذب گردشگران مسلمان
صنعت هتلداری حلال در اندونزی با سرمایه‌گذاری گسترده بخش دولتی و خصوصی این كشور در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است.
به گفته دست‌اندركاران گردشگری حلال اندونزی، افزایش تعداد آژانس‌های مسافرتی آنلاین (OTAs) برای همكاری با اپراتورهای هتل‌های مطابق با شریعت در اندونزی به طور فزاینده‌ای احساس می‌شود.
آدلین ویرجینا تاشیا، مدیر روابط عمومی شركت OYO، پلتفرمی كه به عرضه هتل‌ و خانه‌ برای گردشگران می‌پردازد می‌گوید امسال 350 مكان اقامتی جدید مطابق با اصول شریعت را در چندین مكان در اندونزی معرفی كرده است.
این مكان‌ها به 850 ملك مطابق با شریعت موجود اضافه می‌شود كه در سال 2022 فهرست شده‌اند. این پلتفرم دارای 3400 مكان اقامتی است و تا پایان سال 2022 به 13 میلیون مشتری خدمات ارائه داده است.
گردشگری حلال داخلی در اندونزی، از جمله تورهای مساجد یا مقابر بزرگان دینی به سرعت رشد كرده است و در نتیجه تقاضا برای اماكن اقامتی بویژه اقامتگاه‌های مسلمان پسند را افزایش داده است كه انتظار می‌رود این تقاضا بیشتر افزایش یابد. وزارت گردشگری و اقتصاد خلاق این كشور كتابچه‌ای منتشر كرد كه در آن 230 مسجد در 13 استان فهرست شده و برخی از بهترین مقاصد گردشگری مسجد در اندونزی را توصیه می‌كند.
OYO همچنین می‌خواهد پتانسیل مقاصد گردشگری مذهبی مانند مسجد باندونگ الجبار، مسجد استقلال، مسجد جامع سوندا كلاپا در جاكارتا، مسجد كوباه ایماس در دپوك، مقبره سانان گونونگ جاتی در جاوه غربی، مسجد جامع دماك و مقبره سونان بونانگ در جاوه مركزی را فعال كند.

دسترسی سریع
متن خبر جهان اسلام - سوری