مجله روز شنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:40 به مدت 20 دقیقه

رادیو معارف بررسی کرد: حضور زنان در ورزشگاه‌ها ؛ آری یا خیر!

رادیو معارف در برنامه زنده «مجله روز»چرایی حضور و یا عدم حضور بانوان در ورزشگاه مردان را بررسی کرد.

1397/05/10
|
15:48

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ برنامه "مجله روز" از جمله برنامه های گفتگو محور این رسانه دینی است .
این برنامه از 6 مرداد 97 با کارشناسی موافقان و مخالفان ،حضور بانوان در ورزشگاه مردان را بررسی کرد و توانست نظرات مخاطبان خود را جلب کند.
دکتر «معصومه ابتکار» _معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده_ از موافقان اجرای این طرح در پاسخ به این اشکال که برخی مراجع تقلید اجرای این طرح را به هیچ وجه ضرورت نمی دانند و ورود به آن را خط قرمزی می دانند گفت: قطعا به مراجع اطلاعات غلط داده اند وگرنه مراجع عظام تقلید به هیچ وجه مخالف اجرای این طرح با رعایت حدود شرعی نیستند.وی در ادامه افزود: منع حضور زنان در ورزشگاه‌ها در هیچ قانونی نیامده است.
دکتر لاله افتخاری - نماینده سابق مردم تهران ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی - مهمان تلفنی این برنامه بود که موافقان را متوجه اولویت های رفع مشکلات بانوان ایرانی کرد و گفت: در حالی که ورزش بانوان در بسیاری از مناطق از کمبود زیرساخت ها و امکانات ورزشی رنج می برد، چگونه این افراد در پی اجرای چنین طرح های بدون اولویت و دست چندمی هستند.
طیبه سیاوشی - نماینده فعلی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی - ایجاد شادابی و نشاط در جمع خانواده ها را از جمله دلایل موافقت خود ذکر کرد و گفت: نباید نگاه تفکیک جنسیتی به حضور خانواده ها در ورزشگاه ها داشته باشیم، چرا که این حق آنان است که ساعتی در کنار هم بتوانند از فضای پر هیجان و شاد ورزشگاه لذت ببرند.
دکتر کبری خزعلی - عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی - در این برنامه حضور داشت و گفت: اینکه موافقان اجرای این طرح مدعی عدم وجود قانون مصوب در این زمینه هستند، کاملا خلاف واقع است. مصوبات متعدد در شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیات دولت های پیشین، قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های ذی ربط، ناقض این ادعاست و بی اطلاعی این افراد که مسوولیت هایی هم در نظام جمهوری اسلامی دارند، باعث تاسف است.
دکتر فریبا محمدیان - معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان - مهمان این برنامه در توجیه موافقت خود گفت: پوشش خانم ها هم اکنون، چه در خارج کشور و چه در داخل کشور هنگام اجرای مسابقات در حدی‌ است که هیچ مشکل شرعی برای حضور آقایان و دوربین های رسانه ها وجود ندارد، کمااینکه هم اکنون هم این طرح در برخی ورزش ها در حال اجراست.
علاقه مندان به شنیدن نسخه کامل این برنامه در طول هفته می توانند به www.radiomaaref.ir بخش بایگانی برنامه ها مراجعه کنند.

دسترسی سریع
مجله روز