بازگشایی درب حرم‌های مطهر ایران به روی عاشقان/ اشتیاق وصف‌ناپذیر زائران برای تشرف

صحن‌های مطهر حرم امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، شاهچراغ(ع) و حضرت عبدالعظیم(ع) و همچنین درب‌های مسجد مقدس جمکران امروز در حالی بازگشایی شد که در پی شیوع ویروس کرونا بیش از دو ماه با توقف موقت حضور زائران روبه‌رو شده بودند.

1399/03/05
|
19:17

در اتفاقی بی‌سابقه و به واسطه شیوع ویروس منحوس کرونا در راستای حفظ سلامت زائران و مجاوران، مدتی درب‌های حرم‌های مطهر در کشورمان بسته شد.
با آنکه این تصمیم با اولویت حفظ سلامت زائران گرفته شد اما قلب هر ایرانی در این مدت هر لحظه بی‌تابانه برای حرم‌های مطهر می‌تپید و چشم‌های عاشقان در انتظار بازگشایی دوباره حرم‌ها بود به نحوی که در مشهد و قم سیل عاشقان بی‌قراری که پشت درهای حرم به نظاره گنبدها می‌نشستند، صحنه‌هایی زیبا از آرزو برای تشرف را به تصویر کشیدند.
سرانجام صبح روز دوشنبه پنجم خرداد با دستور ستاد ملی کرونا تصویب شد که درب‌های حرم مطهر رضوی، حضرت معصومه(س) و حضرت عبدالعظیم(ع) و همچنین درب‌های مسجد مقدس جمکران؛ بازگشایی شوند.
اولین تصاویر از لحظات بازگشایی این اماکن مقدس پس از دوره تعطیلی کرونایی، نشان دهنده اشتیاق زائران برای زیارت پس از روزها دوری از آستان‌های امن الهی است.
بر این اساس حرم مطهر رضوی از یک ساعت بعد از طلوع خورشید تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب پذیرای حضور زائران است.

دسترسی سریع