هشدار باقری نسبت به هرگونه خطای جدید صهیونیست‌ها در لبنان

صهیونیست‌ها باید بدانند هرگونه خطای جدید آنها در لبنان، شرایط جدید در سطح منطقه را به ضررشان رقم خواهد زد كه با كشتار و جنایت نیز نخواهند توانست شكست راهبردی خود را در غزه جبران‌ كنند.

1403/04/12
|
16:16

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه تركیه گفت: صهیونیست‌ها باید بدانند هرگونه خطای جدید آنها در لبنان، شرایط جدید در سطح منطقه را به ضررشان رقم خواهد زد كه با كشتار و جنایت نیز نخواهند توانست شكست راهبردی خود را در غزه جبران‌ كنند.

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه رایزنی‌ها درباره اوضاع جاری در منطقه روز یكشنبه دهم تیر ماه با هاكان فیدان وزیر امور خارجه تركیه تلفنی گفت‌وگو كرد.سرپرست وزارت امور خارجه در ابن تماس تلفنی درباره موضوعات روابط دوجانبه و آخرین تحولات مربوط به جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین گفت‌وگو و رایزنی كرد.باقری با قدردانی از حضور هیأت تركیه‌ای در نوزدهمین نشست وزرای خارجه كشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همكاری آسیا در تهران، بر استفاده فزاینده از ظرفیت‌های سازمان همكاری اقتصادی هشت كشور در حال توسعه (دی هشت)، سازمان همكاری اقتصادی اكو و سازمان همكاری اسلامی در پیشبرد اهداف كشورهای مستقل و منطقه تأكید كرد.این دیپلمات ارشد ایرانی با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس علیه مردم غزه اظهار داشت: تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان، ادامه جنایات این رژیم علیه مردم غزه و بیانگر سرشت وحشیانه این رژیم است.
* پاسخ مقاومت‌ لبنان به هرگونه سركشی صهیونیست‌ها
وی گفت. در عین حال مقاومت در لبنان آمادگی كامل برای مقابله با تهدیدات رژیم صهیونیستی را داراست و قدرت بی‌بدیل مقاومت در لبنان، هرگونه سركشی اشغالگران متجاوز برای آنها را هزینه‌مند خواهد كرد.باقری تصریح كرد: همانگونه كه پس از 9 ماه، صهیونیست‌ها ناتوان از بازگرداندن شرایط به وضعیت قبل از هفت اكتبر هستند، باید بدانند هرگونه خطای جدید آنها در لبنان، شرایط جدید در سطح منطقه را به ضرر صهیونیست‌ها رقم خواهد زد كه با كشتار و جنایت نیز نخواهند توانست شكست راهبردی خود را جبران‌ كنند.
* ضرورت فعال سازی ظرفیت‌های تجاری و اقتصادری ایران و تركیه
سرپرست دستگاه دیپلماسی در بخش دیگری از این گفت‌وگو بر لزوم گسترش حمل و نقل ریلی بین دو كشور اشاره و تأكید كرد: فعال سازی ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی بین دو كشور موجبات امنیت پایدار را فراهم خواهد آورد. باقری تقویت همكاری بین دو كشور در قفقاز در قالب سازوكار كشورهای 3+3 را نیز حائز اهمیت خواند.
* جامعه بین‌المللی برای جلوگیری از تداوم جنایات رژیم صهیونیستی عاجز است
هاكان فیدان وزیر امور خارجه تركیه نیز در این گفت‌وگو ضمن تشكر از اهتمام ویژه جمهوری اسلامی ایران به موضوع فلسطین و با انتقاد از جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه مردم غزه گفت: نسل‌كشی در غزه ادامه دارد و جامعه بین‌المللی برای جلوگیری از تداوم جنایات رژیم صهیونیستی عاجز است.وی افزود: سیاست رژیم صهیونیستی تداوم و توسعه تنش در سراسر منطقه است و طبعا این رویه تاثیر عمیقی بر سایر كشورهای منطقه نیز خواهد داشت.فیدان استفاده از ظرفیت سازمان‌های منطقه‌ای نظیر دی هشت در موضوع فلسطین را شایان توجه توصیف كرد و افزود: همكاری ایران و تركیه در موضوع فلسطین و حفظ امنیت و ثبات منطقه بسیار مهم است.وزیر امور خارجه تركیه بر گسترش مناسبات بین دو كشور تأكید و از توسعه همكاری‌ها در زمینه حمل و نقل ریلی و ارتقای مناسبات در چارچوب سازوكارهای منطقه‌ای استقبال كرد.

دسترسی سریع