بزرگداشت دهه امامت و ولایت به یاد شهدای خدمت

با توجه به اینكه دهه امامت و ولایت امسال با چهلم شهدای خدمت و انتخابات ریاست جمهوری همزمان است، طبیعتا این ایام با عطر نام و یاد این عزیزان گرامی داشته می‌شود.

1403/03/23
|
13:49

حجت الاسلام و المسلمین تقوی بر لزوم مردمی برگزار شدن جشن‌های دهه امامت و ولایت تأكید كرد و گفت: با توجه به اینكه دهه امامت و ولایت امسال با چهلم شهدای خدمت و انتخابات ریاست جمهوری همزمان است، طبیعتا این ایام با عطر نام و یاد این عزیزان گرامی داشته می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین «سیدرضا تقوی»، با اشاره به برنامه های دهه امامت و ولایت در سراسر كشور، اظهار كرد: با توجه به اینكه دهه امامت و ولایت امسال با چهلم شهدای خدمت و انتخابات ریاست جمهوری همزمان است، طبیعتا این ایام با عطر نام و یاد این عزیزان گرامی داشته می شود.

رییس ستاد مركزی دهه امامت و ولایت با تاكید بر مردمی برگزار شدن برنامه های دهه امامت و ولایت، بیان كرد: ضرورت دارد استان‌ها از ظرفیت هایشان برای بسیج مردمی و هماهنگ سازی نهادها و دستگاه های اجرایی در به میدان آوردن ظرفیت های مردمی استفاده نمایند و ترویج اطعام غدیر و نیز آزادسازی زندانیان كه ناخواسته به دلیل مشكلات اقتصادی دربند هستند، در این ایام مورد توجه قرار گیرد. همچنین تدارك مسابقات فرهنگی و كتابخوانی و سیر مطالعاتی كتب مرتبط با غدیر میان نوجوانان و جوانان مورد اهتمام قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی تأكید كرد: برگزاری نشست ها و همایش های تبیینی، آذین بندی معابر و خیابان ها، نورافشانی، ترویج نهج البلاغه و خطبه ها و پیام های امیرالمومنین(ع) از دیگر برنامه های مورد توجه در این ایام است و ضرورت دارد كه مساجد، هیئات مذهبی و امامزادگان و بقاع متبركه نسبت به باشكوه برگزار شدن برنامه های این ایام تلاش نمایند.

وی با اشاره به اینكه موضوع غدیر رویكرد مذهبی، فرهنگی و اجتماعی بسیار وسیع و گسترده است، ابراز كرد: امسال با توجه به مسائل جهان اسلام و غزه و گرفتار شدن مسلمانان در دسیسه ها و وحشی گری های استكبار جهانی و رژیم اشغالگر لازم است یكی از برنامه های مورد توجه در این دهه روشنگری از این جنایات برای مردم باشد و سخنرانان و مبلغین مردم را نسبت به جنایت های رژیم غاصب آگاه كنند.

وی خاطرنشان كرد: چراكه امروز این رژیم خون آشام و عاصی در برابر جنایت هایی كه انجام می دهند حتی به قطعنامه های شورای امنیت و سازمان ملل هم پایبند نیست و كشورهای غربی دانشجویانی را كه نسبت به این جنایت ها اعتراض می كنند، مورد حمله قرار می دهند و آنها را سركوب كرده و مانع از تحصیل آنها می شوند و این با ادعای دموكراسی آنها كاملا مغایر است.

دسترسی سریع