قانون، سرلوحه برگزاری انتخابات است

دبیر شورای نگهبان گفت: همه كسانی كه به هر نحو در این انتخابات نقشی بر عهده دارند، باید قانون را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

1403/03/09
|
15:39

آیت‌الله احمد جنتی در ابتدای جلسه امروز (چهارشنبه) این شورا با اشاره به آغاز دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و آرزوی موفقیت برای منتخبان ابراز امیدواری كرد كه منتخبان همه توان‌شان را برای انجام وظایف قانونی خود به كار گیرند و حركت كشور به سوی پیشرفت را سرعت ببخشند.

وی خاطرنشان كرد: صلاحیت‌ها و اختیارات قانونی نمایندگی مجلس شورای اسلامی، نعمت و فرصت بی‌بدیلی است كه برای خدمت در اختیار نمایندگان قرار گرفته و مجاهدت مخلصانه برای انجام وظایف قانونی، بهترین راه برای به جا آوردن شكر این نعمت و سربلندی در پایان دوره نمایندگی است.

دبیر شورای نگهبان بیان داشت: بحمدالله نمایندگان مجلس شورای اسلامی الگو‌های برجسته‌ای را به عنوان نماینده طراز پیش روی خود دارند كه سرآمد آنها شهید مدرس است.

آیت‌الله جنتی همچنین با اشاره به پیامی كه مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز به كار مجلس صادر فرمودند، گفت: این پیام در تمام دوره باید نقشه راه مجلس شورای اسلامی باشد و نمایندگان باید برای تحقق كامل مفاد این پیام راهبردی برنامه‌ریزی كنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: در پی حادثه ناگواری كه به فقدان غم‌بار ریاست‌جمهوری منجر شد، بر اساس قانون اساسی و بر اساس پیش‌بینی‌های مقرر شده در قانون اساسی، كشور در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته است.

دبیر شورای نگهبان افزود: خدای مهربان را بابت وجود این قانون اساسی جامع‌الاطراف كه باعث شده نظام جمهوری اسلامی ایران، از روز‌های سخت و حوادث سنگین با موفقیت عبور كند شكر می‌كنیم و امیدواریم انتخاباتی در طراز قانون اساسی را شاهد باشیم.

آیت‌الله جنتی در پایان تاكید كرد: همه كسانی كه به هر نحو در این انتخابات نقشی بر عهده دارند باید قانون را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

دسترسی سریع