حمایت و همراهی رژیم صهیونیستی مردود و مطرود است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیان كرد: حكم رسول الله و قرآن حمایت است؛ سكوت در برابر این جنایات در حقیقت همراهی و همدستی با صهیونیست ها است؛ این سكوت مبارزه با معنویت دین و همه ارزشهای اسلامی و انسانی است.

1403/03/08
|
22:09

حجت الاسلام و المسلمین محمودرضا جمشیدی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اجلاس و كنفرانس های منطقه ای برای حمایت از غزه را نیاز جهان اسلام دانست و اظهار داشت: كنفرانس های منطقه ای و خصوصا كنفرانسی كه اخیرا در بغداد انجام گرفت، به دعوت تشكل های متعدد عراقی صورت پذیرفت ، و با حمایت و همكاری مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار گردید.

وی افزود: فرصتی مهیا شد تا نهادهای غیر دولتی و مجمعی از علمای اسلام در راستای هدفی مقدس، بزرگ و در مورد یكی از اصلی ترین مسائل و در واقع اصلی ترین مسئله جهان اسلام یعنی فلسطین و غزه مظلوم به گفتگو و تبادل نظر بپردازند؛ بحث و بررسی اقدامات رژیم صهیونیستی در فلسطین و رسیدن به راهكارها و اهداف جهانی از موضوعات مهمی بود كه مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: طبیعتا در كنار گردهمایی ها در سطح بین المللی، مسائل فرعی جهان اسلام مورد گفتگو و بررسی قرار میگیرد تا بتوان نظرات و آرا را به یكدیگر نزدیك كند و اهداف واحدی شكل بگیرد.

این عالم شیعی، تصریح كرد: انس بیشتر بزرگان مذاهب اسلامی و تبادل نظرات پیرامون مسائل روز جهان اسلام و آشنا شدن با منش و نظرات مطلوب است؛ از طرفی دیگر مسئله قدس و نشان دادن وحدت بزرگان جهان اسلام وعلما از مذاهب اسلامی در ارتباط با مسائل مختلف هدف بزرگی است كه باید تداوم پیدا كند.

این استاد حوزه علمیه قم، عنوان كرد: كنفرانس اخیر در بغداد و دیگر كنفرانسها در این سطح، از مهمترین اهداف آن وحدت و یكپارچگی علمای جهان اسلام در حمایت از مظلومین و كیان اسلامی به ویژه مسلمانان در دنیای كنونی است كه مبارزه با ظلم ستیزی و استكبار را به نمایش می گذارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پیرامون سطح استقبال و تاثیرات موتمرهای بین المللی درجهان اسلام، اذعان داشت: در این موتمری كه در بغداد برگزار شد از اكثر كشورهای اسلامی، بزرگان و مفتی ها و شخصیت های برجسته ای از كشورهایی مانند سوریه، كویت، بحرین، یمن ، بوسنی ، عراق ،ایران، افغانستان و پاكستان شركت كرده بودند.

وی اضافه كرد: در این موتمر علاوه بر مسئولین و تجمع های اسلامی ، نهادهای مردم نهاد حضور فعال و جدی داشتند؛ دبیركل و شورای عالی مجمع جهانی تقریب و اهل بیت(ع)، تركیب متنوع و متشخصی از سراسر بلاد اسلامی تشكیل داده بودند.

جمشیدی، بیان كرد: نبی مكرم اسلام می فرماید: " مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنادِی یا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِم" و یا در حدیثی دیگر می فرماید: " مَنْ أَصْبَحَ لاَ یَهْتَمُّ بِأُمُورِ اَلْمُسْلِمِینَ فَلَیْسَ مِنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنَادِی یَا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِ"؛ اكنون كدام انسان آزادی ندای مظلومیت مردم غزه را نشنیده است، ندای مظلومیت مردم رفح و فلسطین اشغالی را نشنیده باشد، قریب به هشت ماه است كه كودكان ، زنان و سالخوردگان و جوانان به خاك و خون كشیده شده اند.

وی اضافه كرد: ما در طول سالیان سال شاهد ظلم ، ستم و قتل و جنایت رژیم صهیونیستی بوده ایم اما این جنایات 8ماهه در غزه روی همه سابقه جنایتكاران صهیوینست را سفید كرده است.

وی عنوان كرد: جنایات امروزی كه نیروهای اشغالگر در فلسطین اشغالی انجام میدهند، در مقابل آن كمترین كاری كه علمای جهان اسلام ،اندیشمندان و آزاد اندیشان می توانند انجام دهند این است كه ندای مظلومیت این مظلومان را به جهانیان برسانند.

وی در پایان با اشاره به سكوت كشورهای عربی در مقابل این جنایات، تاكید كرد: حكم رسول الله و قرآن حمایت است، سكوت در برابر این جنایات در حقیقت همراهی و همدستی با صهیونیست ها است، این سكوت مبارزه با معنویت دین و همه ارزشهای اسلامی و انسانی است ؛ لذا اینكه علمای اسلام بیایند تبادل نظر كنند و یكپارچگی خود را برای ملت مظلوم فلسطین به خصوص غزه به رخ عالم بكشانند و فریاد بزنند و دنیا را بیدار سازند كه هر كس با قلم ،ثروت، جان و مال خود موظف به حمایت از كیان ملت مظلوم غزه است، دستاورد بزرگی است.

دسترسی سریع