رویكرد اصلی مجلس دوازدهم باید وحدت و امید باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی در اولین نطق خود در مجلس دوازدهم گفت: رویكرد اصلی مجلس دوازدهم باید وحدت و امید باشد.

1403/03/08
|
13:50

محمدباقر قالیباف پس از انتخاب به عنوان رئیس مجلس دوازدهم ضمن تشكر از منتخبان مجلس به جهت انتخاب وی به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار كرد: بنده خود را نماینده شما می دانم و با همه ظرفیت و توانی كه دارم، تلاش خواهم كرد ذیل رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و با كمك شما مجلس دوازدهم در پیگیری منافع و مصالح مردم كارنامه‌ای درخشان داشته باشد.

وی بیان كرد: همه می‌دانیم كار در مجلس یك كار جمعی است و همه باید در تعیین اولویت‌ها و تصمیم گیری ها با فهم مشترك عمل كنیم. ساختار مجلس به گونه‌ای است كه اگر عموم نمایندگان بر یك موضوعی عزم نكنند مجلس نمی‌تواند كار مؤثر انجام دهد و گاه حتی یك نماینده هم می‌تواند به مسیری كه عموم نمایندگان پیگیری می‌كنند، لطمه بزند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: واقعیت آن است كه مردم از ما مسئولان چه ما نمایندگان و چه دیگر مدیران اجرایی توقع دارند كه به جای حاشیه پردازی فقط به فكر مسائل آنان باشیم. حضرت آقا خط اصلی مجلس را در پیام خود روشن كردند و مجلس دوازدهم باید رویكرد اصلی خود را همین رهنمودها قرار دهد. رهبر حكیم انقلاب آرام بخشی، امیدآفرینی و دعوت به همدلی در محیط عمومی و پرهیز از مسابقات بی فایده رسانه‌ای و مجادلات مضر سیاسی در داخل مجلس را مبنای عمل مجلس دوازدهم تعیین فرمودند لذا به نظر می‌رسد رویكرد اصلی مجلس دوازدهم باید وحدت و امید باشد.

قالیباف تاكید كرد: ما باید برای ایجاد امید در مردم به فهم مشترك برسیم و همگرا و همدل عمل كنیم و با هر گرایش و سلیقه سیاسی كه داریم روی اولویت داشتن حل مسائل مردم اتفاق نظر داشته باشیم. اختلاف سلیقه‌ها در روش حل مسائل هم طبیعی است و هم باعث دقیق‌تر شدن بحث‌ها می‌شود. اما همه باید مراقب باشیم كه هر حاشیه پردازی یا مسابقات رسانه‌ای یا مجادلات سیاسی خلاف آرامش بخشی و امیدآفرینی و خلاف رهنمودهای صریح رهبر انقلاب است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مهمترین مسأله‌ای كه می‌تواند هم محور وحدت باشد و هم باعث امیدآفرینی شود برنامه هفتم پیشرفت كشور است كه میثاق ملی ما در مجلس و دولت شهید رئیسی است كه به عنوان یكی از میراث‌های مهم این شهید بزرگوار محسوب می‌شود و می‌تواند پیشرفت كشور را رقم بزند. اگر ما در مجلس یا دولت روی اجرای برنامه هفتم بایستیم، می‌توانیم در كوتاه مدت م شكلات روز مردم را مدیریت كنیم و در بلند مدت پیشرفت كشور را رقم بزنیم. امیدوارم همه ما نمایندگان تا پایان دوره نمایندگی بتوانیم مطابق توصیه‌های رهبر انقلاب و با رعایت تقوا، گذشت، انصاف و مسئولیت پذیری و كار بی منت تكلیف خودمان را در قبال مردم و انقلاب انجام دهیم.

دسترسی سریع