خدا حافظ ای داغ بر دل نشسته

این طوفان‌ها ملتی را كه به قول حاج قاسم ملت شهادت است از پای درنمی‌آورد.

1403/03/02
|
09:03

مرداد 1400. قریب به سه سال گذشت. انگار همین دیروز بود كه حكم خدمت را از دستان رهبرت گرفتی و وعده كردی پای مردمی بودن، از مردم شنیدن و در میان مردم بودن بایستی. دلت قرص بود به دعای مادر شهیدان. مثل آن مادر شهیدی كه برای موفقیتت 150 یاسین خوانده بود و حالا تو خودت شهید شدی تا دعا كنی برای همه آن‌هایی كه می‌خواهند پرچم این انقلاب را به دستان منجی موعود(عج) برسانند. راستی امروز هم مثل روز آمدنت رهبرت می آید اما این بار برای بدرقه ات...
حرف و عمل كه یكی باشد همین می‌شود. قسم‌ و آیه هم نمی‌خواهد. چشم بینا می‌بیند و گوش شنوا هم می‌شنود. از قدیم گفته‌اند آدمیزاد نام نیكش می‌ماند و یاد خوبی‌ها و مهربانی‌هایش. كسی هم كه برای خدا زندگی كند و برای خدا و در راه او قدم بردارد خدا برای او كافیست. در آیه 96 سوره مباركه مریم آمده‌است:« مسلماً كسانی كه ایمان آورده و كارهای شایسته انجام داده‌اند خداوند رحمان محبتی برای آنان در دل‌ها قرار می‌دهد.» پس چه جای تعجب است كه برای شهادت مردان خدا، یك جهان عزادار شوند. از اقیانوس هند تا دریای مدیترانه گسترۀ كشورهایی كه عزای عمومی دارند. نزدیك به یك چهارم جمعیت جهان.
درآخرین سفرهای استانی، خادمان ملت دیروز وارد شهر مقدس قم شدند. استقبال بی نظیر بود؛ از همه اقشار، با هر فكر و عقیده ای. مردم می دانستند كه این آخرین بار است حرف های دلشان را به رئیس جمهورشان می زنند. حیدر حیدر در فضای غم آلود تشییع طنین انداخته بود و بدرقه كنندگان شهیدان خدمت، در میان هیاهوی وداع و به یاد خادم الرضا می خواندند:«آمدم ای شاه پناهم بده...»
از اول قرار نبود دیده شود؛ نه خودش، نه لبخند و مهربانی‌هایش. به اقتضای حال‌وهوای كار و بارش بود. هر چه باشد سرتیم حفاظت مقام اول اجرایی كشور بود. با آن‌كه پابه‌پای رئیس‌جمهور می‌دوید شاید حالا هم نبودنش خیلی به چشم نیاید. می‌دانست رفتنی است! پدر هم این را فهمیده بود. از نگاهش، از رفتن و نرفتن های آخرین بارش و از بوسیدن پای مادری كه برایش تا عمق جان می‌سوزد و حالا می‌ماند نگاه نگران دختركی كه كنار شكوه شهادت بابا، با افتخار ایستاده است.
تابلوی «یا ضامن خادم»، جدیدترین اثر «حسن روح‌الامین» در سوگ شهادت آیت‌الله رئیسی بر بوم نشست. آقای نقاش خبر شهادت را كه شنید دست به قلم شد. با اینكه بارها نقش كربلا زده بود و عاشورا و قتله گاه را به تصویر كشیده بود اما این بار...
قلبش تنها با تپش رنگ‌ها بر روی بوم آرام می‌گرفت. آخر قرار بر این نبود. خودش را آماده كرده بود تا برای ضامن آهو نقش بزند. برای امام هشتم نه كنار آهن پاره ها و بدن های سوخته شهیدان خدمت، كنار مردمی كه با هزار شوق آمده بودند تولد آقایشان را جشن بگیرند. اما انگار میهمانان جدید خاطرشان خیلی عزیز بود كه امام رئوف راهی استقبال شد تا لحظه‌ای ماندگار اثری دیگر از «حسن روح‌الامین» شود. تابلویی به‌نام «یا ضامن خادم».
و اما حال و هوای مردمی كه این چند روز بی قراری امانشان را بریده است. از لحظه امید به اجابت دعای سلامتی سید و همراهانش تا امروز كه پیراهن و شال عزا مرهم بی قراری هایشان شده است. قربان قلی شاكری، متصدی نانوایی در روستای قلعه محمدی بخش گرمخان از توابع بجنورد است. با شنیدن خبر شهادت سید و همراهانش دست به كار شد تا با توزیع صلواتی تمام پخت نانش حال دلش را خوب كند و روح شهیدان خدمت را شاد.
حسن ختام بسته خبری امروز هم مروری باشد بر خدمات دولت سیزدهم و رئیس جمهور شهید برای كادر درمانی كه هرگز اورا از یاد نخواهند برد. یادتان می‌آید روزهایی را كه دولت سیزدهم بر سر كار آمد؟ در كنار همه‌ سختی‌های روزگار، دست‌وپنجه نرم كردن با كووید19 برای خودش قوز بالای قوز شده بود. رئیسی آمد تا همه توان دولت را بسیج كند برای ریشه‌كن كردن ویروسی كه مسئله دنیا شده بود. پیگیری تولید و واردات واكسن، یك واكسیناسیون همگانی و بالاخره پایان یك نگرانی بزرگ. كادر درمان برایش قابل احترام بود. صبر پرستاران را ارج می‌نهاد و اجرشان را از بانوی صبر طلب می‌كرد. خلاصه آن‌كه مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و تمام فرازونشیب‌ها مانعی نبود برای آن‌كه شهیدان دولت لحظه ای از مهر و مهربانی جا بمانند.
و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عكس، متن، فیلم، صوت و…) تولید كنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبكه‌های اجتماعی منتشر كنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریك كنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر كنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یك از شبكه‌های اجتماعی كه فعال هستید، خبرتان را از طریق اكانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن 09330826312 برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌كند در ایتا و بله و روبیكا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توییتر و واتساپ؛ مهم این است كه سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دسترسی سریع