دیدار جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح با فرمانده كل قوا

به‌لطف خداوند نیروهای مسلح چهره خوبی از توانایی‌ها و اقتدار خود و همچنین یك چهره ستودنی از ملت ایران به نمایش گذاشتند و ظهور قدرت اراده ملت ایران در عرصه بین‌المللی را به اثبات رساندند.

1403/02/02
|
14:40

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز یكشنبه در دیدار جمعی از فرماندهان عالی نیروهای مسلح ضمن قدردانی صمیمانه از تلاشها و موفقیتها در قضایای اخیر، تاكید كردند: به‌لطف خداوند نیروهای مسلح چهره خوبی از توانایی‌ها و اقتدار خود و همچنین یك چهره ستودنی از ملت ایران به نمایش گذاشتند و ظهور قدرت اراده ملت ایران در عرصه بین‌المللی را به اثبات رساندند.

فرمانده كل قوا ضمن تبریك روز ارتش و همچنین سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تاكید بر اینكه دستاوردهای اخیر نیروهای مسلح موجب ایجاد احساس شكوه و عظمت درباره ایران اسلامی در چشم جهانیان و ناظران جهانی شده است، افزودند: موضوع تعداد موشك‌های شلیك شده و یا موشك‌های به هدف اصابت كرده كه طرف مقابل بر روی آنها متمركز شده، موضوع دست دوم و فرعی است، موضوع اصلی ظهور قدرت اراده ملت ایران و نیروهای مسلح در عرصه بین‌المللی و اثبات آن است، كه ناراحتی طرف مقابل نیز از همین موضوع است.

رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی از لحاظ شدن تدبیر در اقدامات نیروهای مسلح گفتند: حوادث گوناگون با هزینه و دستاورد همراه هستند و مهم آن است كه با تدبیر، از هزینه‌ها كاسته و بر دستاوردها افزوده شود و این كاری است كه نیروهای مسلح در حوادث اخیر به خوبی انجام دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با قدردانی از تلاشها و فعالیت‌های سپاه، ارتش و نیروی انتظامی، نیروهای مسلح را به استمرار تلاش و حركت برای مواجهه با دشمنی‌ها و دشمن‌ها با تكیه بر نوآوری و ابتكار توصیه و خاطر نشان كردند: یك لحظه هم نباید متوقف شد زیرا توقف به معنای عقب گرد است، بنابراین باید نوآوری در تسلیحات و شیوه‌ها و همچنین شناخت روش‌های دشمن همواره در دستور كار باشد.

ایشان با تاكید براینكه حیثیت ملت ایران باید در چشم دنیا برجسته باشد، افزودند: ضمن شناسایی استعدادها و نیروهای توانمند و خلاق، به خداوند متعال حُسن ظن داشته باشید و به او توكل كنید و بدانید كه وعده خداوند در دفاع از مومنین حتمی و تخلف ناپذیر است.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار همچنین تشكر ویژه‌ای از خانواده‌های فرماندهان و رده‌های مختلف ارتش، سپاه و نیروی انتظامی داشتند و خاطر نشان كردند: بار اصلی زحمات بردوش همسران و فرزندان نیروهای مسلح است كه سختی‌ها را تحمل می‌كنند.

در این دیدار سردار سرلشكر باقری رئیس ستاد كل نیروهای مسلح با اشاره به تحولات بزرگ سال 1402 و همچنین هفته‌های آغازین سال 1403 از جمله عملیات «طوفان‌الاقصی» و عملیات «وعده صادق» در تنبیه رژیم صهیونیستی گزارش كوتاهی از آخرین آمادگی‌ها و توانایی‌های نیروهای مسلح ارائه كرد.

دسترسی سریع