عملیات وعده صادق هیمنه رژیم صهیونیستی را فروریخت

رییس‌جمهور گفت: عملیات وعده صادق هیمنه رژیم صهیونیستی را فروریخت. ارتش و سپاه در یك اقدام دقیق و سنجیده كاری كردندكه به فرموده رهبر معظم انقلاب رژیم صهیونیستی تنبیه شد.

1403/01/29
|
12:05

رئیس جمهور در مراسم رژه ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: ارتش ما ارتش مجهز به فناوری‌های روز است و در كنار آن ارتشی مجهز به ایمان است.

وی خودكفایی را یكی از ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: به بركت انقلاب اسلامی خودكفایی در نیروهای مسلح ما تحقق پیدا كرده و امروز جنگنده، ناو و انواع موشك و پهپاد در نیروهای مسلح تولید می‌شود و این توان و اقتدار، اقتداری بومی است كه بر اساس داشته‌های بومی ایجاد شده است.

وی با بیان اینكه بنیه دفاعی و ارتش مجهز و به روز است، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقتدر پشتوانه اقتدار ایران هستند و كشورهای منطقه می‌توانند به نیروی‌های مسلح ما اتكا كند.

رئیس جمهور تصریح كرد: انسجام نیروهای مسلح ما مثال زدنی است كه با مردم هستند و از مردم و در همه سختی‌ها در كنار مردم قرار دارند و در بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و… نیروهای مسلح در كنار مردم و غم خوار مردم هستند. نیروهای مسلح در همه سختی‌ها در كنار مردم قرار دارند.

رئیسی با اشاره اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان كرد: عملیات وعده صادق هیمنه رژیم صهیونیستی را فروریخت، این عزتی كه ارتش و سپاه آفریدند و در یك اقدام دقیق و سنجیده كاری كردند كه به فرموده رهبر معظم انقلاب رژیم صهیونیستی تنبیه شد. این عملیات تحقق وعده‌ای دقیق و وعده‌ای صادق بود كه همه به آن اعتراف دارند.

وی ادامه داد: این عملیات نشان داد كه نیروهای مسلح ما آماده و منتظر فرمان فرماندهی معظم كل قوا هستند این اقدام، اقدامی محدود بود اما اگر این اقدام فراگیر بود حامیان رژیم صهیونیستی می‌دیدند كه چیزی از این رژیم باقی نمی‌ماند اما ما اعلام كرده بودیم كه این اقدام تنبیه و محدود بود، اما اگر اقدامی علیه منافع ما داشته باشند پاسخ ما قاطع‌تر و محكم‌تر خواهد بود.

رئیس جمهور گفت: امروز دیگر سخن از گزینه نظامی علیه ملت ایران نیست و این مهم به دلیل بازدارندگی و اقتدار نیروهای مسلح ما است.

وی عملیات وعده صادق را موجب فروریختن هیمنه صهیونیسم جهانی دانست و گفت: ملت ما در روز قدس و در دفاع از مظلومان همواره آماده بوده و در مقابل زیاده خواهی ها ایستاده است و نماد حمایت از مردم مظلوم فلسطین هستند. این افتخاری است برای همه ملت ما.

وی ادامه داد: از همه روزها حمایت از مقاومت و تنفر از آمریكا و رژیم صهیونیستی را بیشتر می‌بینیم و این یعنی پیروزی و افتخار ملت ما. نیروهای مسلح ما افتخار كنند كه پرچم حمایت از فلسطین و مقاومت، امروز پرچم همه ملت‌ها و ادیان شده است و این یعنی پیروزی گفتمان انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب.

رئیسی افزود: به كشورهای منطقه عرض می‌كنم كه نیروهای نظامی ما امنیت ساز، صلح آفرین و موجب اقتدار برای منطقه و كاملاً قابل اتكا هستند و این كشورها به جای ارتباط با رژیم صهیونیستی، باید به داشته‌های خود و نیروهای مسلمان و ارتش و سپاه ما اتكا كنند. نیازی به نیروهای بیگانه در منطقه نیست.

رئیس جمهور در پایان گفت: ما در وزارت دفاع، پشتیبانی از نیروهای مسلح را وظیفه خود می‌دانیم. مساله آنها مساله ماست. برنامه ریزی شده كه كمترین مشكل به لحاظ تداركاتی و پشتیبانی داشته باشیم. جلوه‌های زیبای همكاری دولت و نیروهای مسلح را مشاهده می‌كنیم و رهبری هم بر آن تاكید دارند و در گره گشایی از زندگی مردم تأثیرگذار است.

دسترسی سریع