«وعده صادق»، طلیعه فتح است

مرجع تقلید شیعیان تأكید كرد: محصول پربركت ماه مبارك رمضان، فتح الهی است؛ ماهی كه در آن قرآن نازل شد و قرآن، جامعه اسلامی را به فتوحات فرا می‌خواند، دعوت كتاب و سنت الهی این است كه ظلم را هیچ ملتی جز ملت زبون و ضعیف و ذلیل قبول نمی‌كند.

1403/01/27
|
13:02

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در پی انجام عملیات «وعده صادق» و حمله ایران به اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی پیامی صادر كرد.

مشروح پیام حضرت آیت الله جوادی آملی بدین شرح است:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

محصول پر بركت ماه مبارك رمضان، فتح الهی است؛ ماهی كه در آن قرآن نازل شد و قرآن، جامعه اسلامی را به فتوحات فرا می خواند، دعوت كتاب و سنت الهی این است كه ظلم را هیچ ملتی جز ملت زبون و ضعیف و ذلیل قبول نمی كند.

«لَا یحتمل الضَّیمَ الا الذَّلِیل»

احتمال یعنی تحمل، یعنی زیر بار ظلم رفتن، این بیان نورانی امام آن است كه ستم را جز ملت زبون و ضعیف، احدی تحمل نمی كند.

ماه مبارك رمضان كه ماه قرآن بود، ماه عزیز پرور و عزتّمدار بود، یك؛ فتوحاتی كه قرآن وعده می دهد كه بخشی از آنها به وسیله این عزیزان ما و این بزرگواران ما و این سرداران ما و این ارتشی ها و سپاهیان گرانقدر ما انجام دادند كه حشر همه آنها با خاندان عصمت و طهارت باشد، این طلیعه فتح است.

در قرآن فرمود فتح قریب داریم، فتح مبین داریم، اما ﴿إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ﴾

اسرائیل جنایتكار باید بداند اینها فتح قریب است از یك سو، فتح مبین است از سوی دیگر، این دو، طلیعه امر را وعده می دهد. اما فتح مطلق كه نه به قرب متصف است نه به معیّن بودن متصف است، فتح مطلق است، فتحی است خانمان برانداز، فتحی است كه اسرائیل را ریشه كَن می كند و غزه و امثال غزه را نجات می دهد و مقاومت را می پروراند و شهدای مقاومت را با شهدای كربلا محشور می كند، آن فتح مطلق است. در قرآن فتح مطلق مقابل ندارد، اما فتح قریب و فتح مبین چرا، اما فتح مطلق إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ هیچ مقابلی ندارد.

این عزیزان با دقت نظامی از یك سو، با بررسی همه جوانب امنیتی از سوی دیگر، با هشدارهای قبلی از سوی سوم، با بیان كردن اینكه دیگر بار صهیونیست به فكر جرم و جنایت نسبت به جامعه اسلامی عموماً و غزه و امثال غزه خصوصاً و نظام پر بركت و مقتدر جمهوری اسلامی بالاخص نیفتد، این كارها را دیشب انجام دادند.

بنازیم دستی كه انگور چید/ مریزاد پایی كه در هم فشرد

اگر این می است، این شراب طهور است، انگور را همین عزیزان چیدند، با دست این ها فشرده شد، با آن شراب طهور جامعه لذت می برد و غزه عزیز یك شبی را به آسایش و آسودگی به سر می برد.

من مجدداً این بزرگواری را، این دلیری را، این سلحشوری را به همه مردان و زنان ایران اسلامی تهنیت عرض می كنم و از ذات اقدس الهی مسالت می كنم به همه عموماً، به فرد فرد بزرگوارانی كه در این كار عظیم سهمی داشتند خصوصاً، سعادت و سیادت دنیا و آخرت مرحمت كند و این نظام اسلامی را از هر گزندی حفظ نماید تا بتوانیم و آن لیاقت را داشته باشیم كه به بارگاه و پیشگاه حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، تقدیم كنیم.

غفر الله لنا و لكم
والسلام علیكم و رحمه‌الله و بركاته

دسترسی سریع