مجمع جهانی بیداری اسلامی كشتار مردم مظلوم غزه را محكوم كرد

مجمع جهانی بیداری اسلامی طی بیانیه‌ای كشتار وحشیانه مردم مظلوم فلسطین به دست رژیم صهیونیستی را محكوم كرد و خواستار عزم جهانی برای مقابله با این جنایات شد.

1402/09/15
|
11:03

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله (صلی الله علیه وآله): مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنادِی یا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِم؛ كسی كه صدای مسلمانی بشنود كه فریاد كمك خواهی از مسلمانان را سر دهد و پاسخش را ندهد مسلمان نیست (كافی، ج 2، ص 164)

ناگفته پیداست كه اساس رژیم غاصب صهیونیستی بر نژادپرستی، اشغالگری، تروریسم، قتل، كشتار و خشونت بنیان نهاده شده است، بنابراین جنایت علیه مردم مظلوم فلسطین مسأله جدیدی نبوده و از پیشینه 75 ساله برخوردار است. اما در این میان جنایات هولناك و وحشیانه‌ای كه این رژیم در قریب به دو ماه اخیر در غزه مرتكب می‌شود، حادثه‌ای نیست كه بتوان به سادگی از كنار آن گذشت و یا آن را در قالب جنایات پیشین این رژیم در اراضی اشغالی ارزیابی كرد. شهادت بیش از 16 هزار نفر غیرنظامی كه اكثر آن‌ها كودكان، زنان و افراد سالخورده هستند و بمباران تمام زیرساخت ها، بیمارستان ها، تیم‌های پزشكی و ...، تنها بخشی از فهرست بلند جنایات صهیونیست‌ها در غزه است كه نشان می‌دهد این رژیم به هیچ قید و بند حقوقی، سیاسی، انسانی و بین المللی در منازعات مسلحانه و جنگ پایبند نیست. در خصوص نسل كشی رژیم آپارتاید صهیونیستی در غزه نكات قابل تأملی وجود دارد كه در زیر به موارد مهمی از آن‌ها تأكید می‌شود:

یك؛ نسل كشی در غزه، بدون حمایت آمریكا و كشور‌های اروپایی و انفعال سازمان‌های بین المللی، حتی یك روز هم دوام نمی‌آورد. آمریكا مشوق و شریك اصلی جنایاتی است كه صهیونیست‌ها در غزه انجام می‌دهند و بدون حمایت آمریكا، موجودیتی به نام رژیم صهیونیستی قابل دوام نخواهد بود. در كنار حمایت‌های بی دریغ سیاسی، دیپلماتیك، رسانه‌ای و مالی آمریكا، كمك‌های نظامی، امنیتی و دفاعی عامل اصلی روشن ماندن موتور كشتار جنایتكاران صهیونیستی در نوار غزه است.
دو؛ سهم و نقش برخی كشور‌های اروپایی در نسل كشی غزه اگر بیشتر از آمریكا نباشد، كمتر از آن نیست، به خصوص نقش آلمان، فرانسه و انگلیس، برجسته‌تر و بیشتر از سایر كشور‌های اروپایی است. در مجامع و سازمان‌های بین المللی هم كه تحت سیطره و نفوذ كشور‌های غربی است، آمریكا و اروپا از موانع اصلی پایان جنایات رژیم صهیونیستی در غزه هستند.
سه؛ كشتار گسترده رژیم صهیونیستی در غزه همچنان با واكنش‌های كم نظیری در افكار عمومی جهان مواجه شده است و شاهد واكنش‌های گسترده به ویژه در كشور‌های غربی علیه رژیم كودك كش هستیم. جنایات رژیم صهیونیستی در كشتار مردم غزه نشان می‌دهد كه این رژیم نه تنها در مقابل مقاومت فلسطین مغلوب شده، بلكه برای اولین بار در افكار عمومی جهان (مسلمانان و غیرمسلمان) كه در حال حاضر 95 درصد آن علیه رژیم اشغالگر قدس است، هم با شكست استراتژیك مواجه شده است.
چهار؛ عملكرد بخش عمده‌ای از دولت‌های عربی و اسلامی در قبال جنایاتی كه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه مرتكب می‌شود، قابل قبول نیست. راه حل مسأله فلسطین و پایان دادن به جنگ غزه صدور بیانیه‌های بی اثر و دعوت طرفین به خویشتن داری و مسائلی از این قبیل نیست. امروز مردم فلسطین به اسلحه و كمك‌های همه جانبه نظامی، اقتصادی، مالی و ... برای مقابله با رژیم صهیونیستی نیاز دارند. تحریم و قطع روابط و مبادلات تجاری، اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیك با رژیم صهیونیستی كمترین كاری است كه دولت‌های عربی و اسلامی می‌توانند برای فلسطین و غزه انجام دهند.
پنج؛ آزادی قدس شریف و تمام سرزمین‌های اشغالی تنها راه حل مسأله فلسطین است. در جهان اسلام برای رژیم صهیونیستی هیچ جایی وجود ندارد. این رژیم كه از درون در حال فروپاشی است، چاره‌ای جز بازگشت به خاستگاه خود یعنی غرب و اروپا ندارد. در قضیه فلسطین دكترین مشخص، منطقی و واقع بینانه‌ای وجود دارد كه رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را بیان كرد ه اند و آن منطق دنیاپسند، متمدنانه و قابل قبول همه پرسی از تمامی فلسطینی هاست؛ چه آن‌ها كه در داخل فلسطین اشغالی هستند و چه آنان كه خارج از آن و در اردوگاه‌ها و كشور‌های دیگر اسكان یافته اند. تأكید می‌گردد مقاومت اسلامی وارد دوران طلایی قدرت و بازدارندگی خود شده است و در نقطه مقابل رژیم صهیوینستی تضعیف شده و آمریكای شكست خورده در منطقه قرار گرفته است و امروز آمریكازدایی در حال تبدیل به یك گفتمان فراگیر در منطقه است و تا زمانی كه اشغالگری و جنایات صهیونیست‌ها به بهانه‌های مختلف و در اشكال گوناگون در سرزمین‌های اشغالی علیه ملت فلسطین ادامه داشته باشد، مقاومت و مقابله سخت به عنوان حق مسلم، قطعی و شناخته شده تا آزادی قدس شریف و نابودی رژیم جنایتكار صهیونیستی برای فلسطینی‌ها و جبهه مقاومت اسلامی محفوظ خواهد ماند. رژیم صهیونیستی در نبرد طوفان الاقصی شكست سختی را متحمل شد وبرای رهایی از این شكست سنگین كوركورانه و دیوانه وار نسبت به بمباران‌های اهداف غیر نظامی وشهادت كودكان، زنان سالخوردگان، انسان‌های بی گناه اقدام نمود، ولی این اقدام جنایتكار جنگی، خشم توده‌های میلیونی مردم دنیا را به دنبال داشته وعلاوه بر شكست اطلاعاتی و امنیتی، شكست در مدیریت افكار عمومی را هم شاهد است و معیار‌های دو گانه امریكا وشركای اروپایی آن، چهره دروغین حقوق بشری انان را نیز بر ملا ساخته است. مجمع جهانی بیداری اسلامی با درخواست ازجامعه بین الملل می‌خواهد باتشكیل دادگاه بین اللمللی سران رژیم جنایتكار جنگی را به پای میز محاكمه بكشاند و علاوه براین، قطع تسلیحات جنگی خصوصا سلاح‌های غیر قانونی، صدور قطعنامه‌های الزام اور توسط شورای امنیت، قطع روابط دیپلماتیك با این رژیم، تحریم كالا‌های تجاری، باز شدن گذرگاه رفح، ارسال دارو، غذا، سوخت و كمك‌های بشر دوستانه حداقل التیام مردم مظلوم فلسطین خواهد بود.

دسترسی سریع