دنیا فهمید چرا ورزشكار ایرانی با صهیونیست‌ها روبرو نمی‌شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در دیدار قهرمانان ورزشی فرمودند: امروز همه‌ دنیا فهمیدند ورزشكار ایرانی چرا راضی نمی‌شود با طرف صهیونیست روبرو شود، این را دیگر امروز دنیا فهمیده چون او جنایتكار است، چون برای یك دولت جنایتكار دارد ورزش می ك

1402/09/01
|
13:07

بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
* یكی از توصیه‌هایی كه من چند سال قبل به مسئولین ورزش كشور كردم، این بود كه این ورزش باستانی را سعی كنند بین‌المللی كنند.

این ورزش بسیار ورزش زیبایی است. این گود ما، این سردم و ضرب ما، این حركات ورزشی بسیار زیبا، آن شنا، آن میل‌گیری، آن میل‌بازی، كارهایی كه میكنند.
اینها همه‌اش چیزهای تماشایی برای هر علاقه‌مند به ورزش است.

امروز ورزشی كه اینجا این بچه‌ها كردند، از ورزش زورخانه‌ای كه ما در دوره‌ی جوانی دیدیم، انصافاً بهتر بود. هم چرخشان بهتر بود، هم میلشان بهتر بود، هم شنایشان بهتر بود، هم كار پایشان بهتر بود، همه چیزش بهتر بود.

* تشكر میكنم از آن تیم ملی‌ای كه به نشانه‌ی دفاع از مظلوم با چفیه وارد زمین شد، تشكر میكنم از ورزشكارهایی كه هر كدامی به نحوی در حمایت از فلسطین موضع گرفتند. مدالشان را به كودكان غزه دادند، مدالشان را به شهدای بیمارستان كه محل فاجعه‌آفرینی رژیم صهیونیستی بود اهدا كردند.

تشكر میكنم از ورزشكارانی كه از رویارویی با طرف صهیونیست خودداری كردند، امروز معلوم میشود كه اینها چه كار درستی انجام دادند، حقانیت اینها امروز بیشتر از همیشه آشكار میشود.

این كارها چهره‌ی برجسته و شاخص و دارای منطق و دارای اعتماد به نفس از ملت ایران را در مقابل چشمهای صدها میلیون مردم تماشاگر ورزش نشان میدهد. ملت ایران را معرفی میكند. این بخشی از قدرت ملی ایران است.

* بنده موظف میدانم خودم را كه تشكر كنم. اولاً از همه‌ی ورزشكاران و تلاشگران عرصه‌ی ورزش، همه، همه‌ی آن كسانی كه در صحنه‌های ورزشی تلاش میكنند، زحمت میكشند، سختیها را تحمل میكنند.

تشكر صمیمانه میكنیم از مدال‌آوران. تشكر میكنم از بانوان ورزشكار، از آن بانویی كه با حجاب كامل پرچم این دوره از ورزشهای آسیایی را حمل كرد و در مقابل یك دنیا هویت و شخصیت زن ایرانی را نشان داد. تشكر میكنم از آن بانوی ورزشكاری كه در هنگام اهدای مدال حاضر نشد با مرد نامحرم دست بدهد، او دستش را دراز كرد، این بانو دست نداد.

تشكر میكنم از‌ آن بانویی كه كودك نوزاد خودش در آغوش رفت روی سكو و مدالش را گرفت این یك حركت نمادین است، این در دنیا به معنای احترام گذاشتن زن به نقش خانواده و نقش مادری است.

تشكر میكنم از ورزشكارانی كه حاشیه‌های ارزشی را به ورزش خودشان افزودند و اضافه كردند سجده كردند روی زمین بعد از پیروزی، دستشان را به دعا بلند كردند در وسط میدان ورزشی، پرچم را بوسیدند، روزی پرچم سجده كردند اینها خیلی كارهای مهمی است.

اینها كارهایی است كه تشخّص ورزشكار ایرانی اسلامی را بلكه هویت ملت ایران را در مقابل چشم صدها میلیون تماشاگر نشان میدهد و ثبت میكند.

* با مسئولان بین‌المللیِ ورزش ما خیلی حرف داریم، به آنها خیلی ایراد داریم. روزی باید به این ایرادها عادلانه رسیدگی بشود امروز قدرتهای استعمارگر و استثمارگر و مستكبر پشت‌سر همه‌ی مراكز بین‌المللی تقریباً ایستاده‌اند مانع از بررسی عادلانه‌اند اما یك روز ان‌شاءاللّه نوبت بررسی عادلانه به این چیزها خواهید رسید.

میگویند ورزش سیاسی نیست اما آن وقتی كه احتیاج دارند كه ورزش را سیاسی كنند به بدترین شكل ورزش را سیاسی میكنند. به یك بهانه‌ای یك كشور را از شركت در همه‌ی آوردگاه‌های ورزشی بین‌المللی محروم میكنند. چرا؟ شما فلان‌جا جنگ كردید. اما همانها 5000 كودك شهید را در غزّه ندیده میگیرند، آنجا ورزش نباید سیاسی بشود؟ اینجا ورزش نباید سیاسی بشود اما آنجا بطور واضح سیاسی میشود اشكالی هم ندارد. یك كشور را به بهانه‌ی جنگ از مسابقات جهانی محروم میكنند یك كشور را یك دولت را به كلی ندیده میگیرند.

نه اینكه به خاطر جنگ، به خاطر جنایت‌های جنگی، به خاطر نسل‌كشی حتی آن را محروم نمی‌كنند از ورود در میدانها‌ی بین‌المللی.

* امروز همه‌ی دنیا دیگر فهمیدند كه ورزشكار ایرانی چرا راضی نمیشود با طرف صهیونیست روبرو بشود در میدان، این را دیگر امروز دنیا فهمیده چون او جنایتكار است، چون برای یك دولت جنایتكار دارد ورزش میكند و در میدان می‌آید، كمك به او كمك به رژیم تروریست و جنایتكار است.

* رژیم صهیونیستی در حادثه‌ی طوفان‌الاقصی ضربه فنی شد. یعنی حماس بعنوان یك گروه مبارز، نه بعنوان یك دولت، نه بعنوان یك كشور با امكانات زیاد بعنوان یك گروه، یك گروه مبارز توانست دولت غاصب صهیونیست را با آن همه امكانات ضربه فنی كند.

تا امروز هم نتوانستند از زیر بار فشار و ننگی كه این شكست بر آنها وارد كرده خودشان را خارج كنند. بله قدرت‌نمایی میكنند؛ اما كجا؟ در بیمارستان مریضهای غزه، در مدرسه‌ی غزه، روی سر مردم بی‌پناه مردم غزه این قدرت‌نمایی ارزشی ندارد. این مثل این است كه؛ كه یك ورزشكاری در میدان شكست بخورد، بعد برای تلافی آن شكست به طرفدارهای تیم مقابل حمله كند، به آنها فحاشی كند و آنها را كتك بزند یعنی فضاحت‌بارتر از كاری كه رژیم صهیونیستی كرده انصافاً وجود ندارد.

آن باخت سنگین، آن باخت سنگین رژیم صهیونیستی با این بمبارانها جبران نخواهد شد و این‌جور بمبارانها عمر این رژیم غاصب را كوتاه‌تر خواهد كرد، این ظلم و بی‌رحمی بی‌پاسخ نخواهد ماند.


ادامه مطلب:
https://farsi.khamenei.ir/news-content?id=54439

دسترسی سریع